Dezinsecția a fost repetată în zonele verzi din municipiu

Astăzi, 19 aprilie, lucrătorii din cadrul societății Giurgiu Servicii Publice au acționat împotriva vectorilor dăunători, prin pulverizare cu biocidul Amplat în toate parcurile din municipiul Giurgiu, după cum urmează: parc Alei, parc Elevilor, parc Regina Maria + Turn, parc Catedrală, parc Mihai Viteazul, parc Clopotari, parc Tineretului, parc Fabrica de zahăr, parcuri CF Tineretului, parc Tipografie, parc Telefoane.
De asemenea, au fost tratate și spațiile verzi din cartierele CFR și Istru prin pulverizare cu biocidul Biotrin Plus.
În funcție de condițiile meteorologice, activitățile vor continua și săptămâna viitoare pe spațiile verzi din cartierele Tineretului Nord, Sud, Oinac, Negru Vodă, Decebal, Clopotari.

Ultima modificare: 20.04.2024 – 13:03 de către Administrator

Anteriorul Astăzi,19 aprilie 2024, debutează concertele prilejuite de Zilele municipiului Giurgiu.